Českolipští strážníci mají nové neprůstřelné vesty

Verze pro tisk |

Nové bezpečnostní prvky mají ve své výbavě strážníci městské policie v České Lípě. „V roce 2017 se bude obnovovat zbrojní arsenál, počítáme také se dvěma novými kamerovými body a obnovou vozového parku,“ zdůraznila starostka Romana Žatecká s tím, že vedení města rozhodně podporuje investice do modernizace městské policie.


„Nemůžeme zůstat na úrovni devadesátých let,“ předesílá velitel MP Vladimír Jeník. Termovizní monokulár, který byl nakoupený v loňském roce, použili strážníci na silvestra, kdy se ztratil pes. S použitím termovize ho našli v parku. Výbava pomohla také chytit muže, který vykrádal chatky v zahrádkářské kolonii. „Díky termovizi jsme viděli, kudy utíká,“ poznamenal strážník Zdeněk Šafránek. 

Nyní přibyly do výbavy nové vysílačky, které bylo nutné přikoupit s ohledem k vyššímu stav strážníků. Staré i nové přístroje jsou kompatibilní a bude možné je používat současně. K bezpečnosti strážníků zasahujících v první linii přispějí nové přilby, neprůstřelné vesty a balistický štít. Městská policie měla zatím jen taktické vesty, nyní budou v autě výjezdové hlídky dvě neprůstřelné vesty a dvě ochranné přilby. „Tyto bezpečnostní prostředky ochrání strážníky nejen proti střelné zbrani, ale i proti noži, vybuchující pyrotechnice, případně střepinám a podobně,“ vysvětluje Vladimír Jeník. Navíc je toto vybavení plně kompatibilní s tím, co má státní policie a v případě společného zásahu budou strážníci plnohodnotnými partnery. 

 

MP má nově ve své výbavě: 

1. vysílačky – 10 ks ručních radiostanic (včetně nabíječek, s možností digitálního šifrování hovorů a hovorové soupravy vhodné pro dlouhé nošení) – především jsou lehčí (300 g) a mají delší provozní cyklus na jedno nabití oproti těm, které MP využívá v současnosti.
Dodavatel: Dcom, cena 129 615,-Kč s DPH.
Jde o doplnění počtu vysílaček, protože se zvýšil počet strážníků. Staré budou dál v provozu současně s novými, oba druhy jsou kompatibilní.

2. Balistická ochrana – jedná se o bezpečnostně ochranné prvky – 2 neprůstřelné vesty, 2 přilby a 1 balistický štít. MP tuto výbavu nakoupila proto, že je nutné při každodenních zákrocích ochránit strážníky, kteří jsou v první linii. Tyto ochranné prvky nebude MP používat jenom v případě incidentů s použitím střelné zbraně, ale ochrání strážníky například i před vybuchující pyrotechnikou.
Dodavatel: Gared Solnice, cena 86 548 Kč s DPH (2 ks balistická vesta, 2 ks balistický panel, 2 ks ochranná přilba, 1 ks balistický štít).
Vybavení bude ve voze výjezdové skupiny. Díky novým ochranným pomůckám mohou být strážníci plnohodnotnými partnery policistů ČR v případě společné akce.

alt
Nahoru