Autor - Helena Hušková

H. Hušková: Léto na Mácháči

2.8.2016 09:40 | Doksy

Letošní léto na Mácháči je požehnané z pohledu ubytovatelů, majitelů restaurací a občerstveních, obchodů, nájemců pláží a jistě i majitelů lodní dopravy. Zkrátka na Mácháči to letos žije, přestože voda jako vždy je nevalné kvality. Musíme se mířit s tím, že Mácháč je rybník a ne bazén a čistota vody tomu odpovídá. Nicméně Doksy i rekreační Staré Splavy jsou pořád ještě bezpečnou destinací, pominu-li každoletní dopravní tragédie, způsobené alkoholem i drogami, kterých jsme zde svědky.

H. Hušková: Krajské volby 2016

4.5.2016 09:20 | Region

Nejsem žádný politolog, ale poznámka v Českolipské drbně před několika dny o preferencích ke krajským volbám v libereckém kraji, mě „nakopla“ k napsání svých pocitů.

H. Hušková: A co údržba?

24.3.2016 04:00 | Doksy

V roce 2011-2012 jsme se zaradovali nad tím, že naše město Doksy bude okrášleno dřevěnými sochami z dílny dřevořezbáře Bosamba. Byly umístěny na různých místech, v tenisovém parku, před hotelem Grand, u hotelu Port, ve Starých Splavech a co já vím, možná i jinde. Sochy se vesměs líbily, zvláště dětem společně s pohádkou (v tenisovém parku) připravily pěkné chvíle. Je samozřejmé, že to něco stálo, platily tenkrát sice Městské lesy, ale protože jsou příspěvkovou organizací města Doksy, jde pořád o stejné, tedy naše peníze.