Autor - Blanka Daníčková

Startuje kampaň "Do práce na kole 2017". Zapojte se!

15.3.2017 07:06 | Region

Oblíbená cyklokampaň Do práce na kole 2017 odstartovala. Jednotlivci i týmy se mohou registrovat do dalšího ročníku kampaně, který má letos podtitul „Do práce na kole jezdí i profíci“. Aktivitu podporuje i Liberecký kraj.

Jiří Suchánek je čtvrtý nejlepší handicapovaný sportovec v ČR

25.2.2017 08:48 | Sport

Pomyslnou bramborovou medaili si odnesl z ankety o nejlepšího handicapovaného sportovce České republiky a hl. města Prahy za rok 2016 bronzový medailista z loňských Letních paralympijských her v Rio de Janeiru Jiří Suchánek. Mezi gratulanty při vyhlášení vítězů v TOP HOTELU Praha nechyběl v úterý 21. února náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

Benefiční ples hejtmana letos podpoří rodiny s postiženými dětmi

24.2.2017 20:41 | Ostatní kultura

Několik dní zbývá do zahájení 12. ročníku Benefičního plesu hejtmana Libereckého kraje, který se uskuteční v pátek 3. března 2017. V tomto roce bude v rámci plesu podpořeno Centrum LIRA, které pomáhá rodinám s postiženými dětmi, nejčastěji s poruchami autistického spektra. Organizace dostane finanční dary od sponzorů a nepřímo také od všech, kteří si zakoupí vstupenku na ples. Polovina z ceny půjde rovněž ve prospěch centra.

Nový portál pomůže žadatelům s dotacemi Libereckého kraje

18.2.2017 09:37 | Region

Dotacemi krok za krokem provede žadatele nový internetový portál Libereckého kraje. Začal fungovat v polovině února a je určen zájemcům o dotaci z krajského rozpočtu. Uživatelé tam najdou všechny potřebné informace i dokumenty pro podání žádostí a zejména podrobný návod, jak při žádání o podporu postupovat.

Liberecký kraj je mezi turisty stále oblíbenější

10.2.2017 08:03 | Region

Liberecký kraj si v uplynulém roce 2016 vybralo za cíl své dovolené o takřka 50 tisíc hostů více než v předchozím roce. Vyplynulo to z informací zveřejněných Českým statistickým úřadem. V mezikrajském srovnání, co do počtu návštěvníků, obsadil Liberecký kraj sedmou příčku.

Zastupitelé LK rozhodli o dalším postupu při řešení mezd řidičů

31.1.2017 21:10 | Region

Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo dne 31. ledna 2017 úpravu ceny dopravního výkonu ve smlouvách na přechodné zajištění dopravní obslužnosti v Libereckém kraji. Z rozpočtu kraj uvolní finance, které půjdou na pokrytí mzdových nákladů pro řidiče autobusů tří dopravců, tak jak to vyplývá z nařízení vlády.

Audity prohloubí spolupráci zdravotnických organizací kraje

24.1.2017 08:40 | Region

Liberecký kraj nechá provést audit ve zdravotnických organizacích, jejichž je úplným nebo majoritním vlastníkem. Audit nejprve prověří Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje (ZZS LK) a následně kraj doporučí dozorčím radám audit stejného typu i u obou krajských nemocnic, v České Lípě a Liberci. Návrh na zadání auditu v krajské záchrance bude předložen na jednání rady kraje v úterý 24. ledna.

Kraj jedná o spolupráci horské služby a záchranářů

10.1.2017 08:34 | Region

Spolupráce mezi Horskou službou ČR a Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje (ZZS LK) byla tématem společného jednání náměstka hejtmana Libereckého kraje pro zdravotnictví Přemysla Sobotky se zástupci Horské služby ČR.

Další Regionální produkty Jizerských hor

14.12.2016 09:35 | Region

Jste příznivcem místních potravin, přemýšlíte o zajímavých a originálních vánočních dárcích pro své blízké nebo si chcete zachovat památku na návštěvu Jizerských hor v podobě výjimečného suvenýru? Pak vás jistě zaujmou výrobky se značkou Regionální produkt Jizerské hory, kterou dlouhodobě podporuje Liberecký kraj. Jejím nositelem je aktuálně přes 60 výrobků.