Zlatá tečka za letošním krajským přeborem družstev

Verze pro tisk |

V neděli 8. září se konalo v Turnově poslední kolo krajského přeboru atletických družstev mužů a žen. Obě českolipská družstva mohla nevyhrát spíše již jen teoreticky, ale přes to nenechala nic náhodě a i v posledním kole demonstrovala svoji převahu. Muži nasbírali 376 pomocných bodů a druhé Jablonné předstihli asi o 150 bodů, ženy vybojovaly vítězství s 332 body, druhý LIAZ Jablonec jich získal 161.

I když i dnes se podíváme na ty, kteří přinesli nejvíce bodů, je třeba si uvědomit, že suverenita našich týmů je postavena především na tom, že všichni bojují za úspěch celku a každý, kdo nastoupí, je důležitý a je součástí vítězného tažení. Ale kompletní výsledky najdete ZDE  tak alespoň stručně.

V družstvu mužů byli opět největšími tahouny Radek Bekr, Jan Karko a Patrik Stupka a poprvé se přes 30 bodů dostal i Petr Stránský. Radek vyhrál běh na 400 m, na 400 m překážek a byl druhý v běhu na 100 m, Patrik byl první v běhu na 110 m překážek, druhý na 400 m překážek a v tyči. Jan Karko byl první v běhu na 800 a 1500 m a třetí v běhu na 200 m. Petr Stránský byl první ve skoku dalekém, hodu oštěpem a byl druhý v běhu na 400 m. Petr Nejedlý zvítězil v běhu na 100 a 200 m, Roman Mazůrek byl první v běhu na 3000 m druhý v běhu na 1500 m a ještě přidal sedmé místo v běhu na 800 m. Míra Špaček byl druhý ve vrhu koulí, kterou vyhrál Honza Effler, a třetí byl v hodu diskem a šestý v kladivu. Hynek Bárta byl třetí v trojskoku, čtvrtý ve skoku vysokém a pátý na 100 m, a více než dvacet bodů získal ještě Vítek Nováček, který byl třetí v běhu na 800 m, 3000 m a byl šestý v běhu na 110 m překážek. Pokračovat by se dalo závodníky, kteří připojili další slušný bodový zisk.

Mezi ženami si nejlépe vedla Markéta Málková, která vyhrála 100 a 200 m a trojskok. Veronika Süssnerová byla první v oštěpu a druhá v disku a kouli, Lenka Bártová byla první v běhu na 100 m překážek, druhá ve skoku dalekém a třetí ve skoku vysokém. Kateřina Klímová se umístila na druhém místě v trojskoku, třetí byla v běhu na 100 m a šestá ve skoku dalekém. Dominika Stránská vyhrála 800 m, a druhá byla v běhu na 400 m překážek, Kateřina Hadravová vyhrála 3000 m chůze a skok o tyči, ve kterém vytvořila nový oddílový rekord, Zdena Janoušková byla druhá v hodu oštěpem, třetí v kouli a šestá v kladivu. Dvaceti bodů dosáhla i Mirka Perutková druhá v běhu na 400 m, čtvrtá v oštěpu a sedmá na stovce. A zmínit bychom měli i Týnu Čechlovskou, která v noci přiletěla z Turecka a za pár hodin vyhrála kladivo a připojila druhé místo v disku. A opět dobré body přidaly i další atletky.

Na závěr si obě družstva vychutnala medailový ceremoniál, při němž obdržela přebornické medaile. Tím však ještě pro naše závodníky sezona nekončí. Naopak, 29. září v Děčíně nastoupí muži i ženy k nejdůležitějšímu závodu a to k baráži o druhou ligu a pokusí se vybojovat postup do této soutěže.
 

alt
Nahoru