Atletické juniorky si z krajského přeboru odvezly stříbro

Verze pro tisk |

V sobotu 18. srpna nastoupily českolipské juniorky ke třetímu kolu krajského přeboru družstev v atletice. Dosavadní průběh soutěže dával šanci i na titul, bohužel, prázdninové kolo postihlo většinu družstev oslabené a českolipské družstvo na tom bylo o trochu hůř než Slovan Liberec, a to nakonec rozhodlo o tom, že českolipská děvčata odjížděla se stříbrnými medailemi. Třetí byl LIAZ Jablonec.

I když zlaté by slušely více, není důvod ke smutku, neboť se podařilo splnit hlavní cíl a tím je postup na mistrovství Čech, které se koná v15. září v Hradci Králové.

Nejvíce bodů družstvu opět přinesla Dominika Širlová druhá v trojskoku a třetí v oštěpu, a ještě pomohla ke druhému místu ve štafetě na 4x400 m. Kateřina Klímová byla pátá v běhu na 100 m a bodovala i v dálce a štafetě. Do štafety nastoupila i cvikovská Vendula Bílková, která byla třetí ve skoku vysokém. Poslední členkou štafety byla Viktorie Patzeltová, která navíc potěšila osobním rekordem v běhu na 400 m, kde doběhla 8. před ní je s osmi body další cvikovská závodnice Natálie Jakobi a se sedmi body i Mirka Perutková. A několika body, které byly také velmi důležité, přispělo ještě několik děvčat.
  

alt
alt
alt
Nahoru