Atleti AC Česká Lípa přivezli z KP devět medailí

V sobotu 17. ledna se v jablonecké hale konal krajský přebor mužů, žen a juniorských kategorií. Krajský přebor byl otevřený i pro závodníky z jiných krajů, kteří však nesoutěžili o tituly přeborníků Libereckého kraje. O tituly a medaile ale bojovali atleti AC Česká Lípa, a pár cenných kovů si také odvezli.

Nejpilnější sběratelkou cenných kovů se stala běžkyně Tereza Hrochová a skokanka Kamila Ajšmanová. Tereza Hrochová vybojovala titul v běhu na 1500 m žen za 4:59,56 min., v běhu na 800 m za 2:24,82 min. a v běhu na 400 m získala bronz v kategorii žen a stříbro v juniorkách výkonem 65,52 s.

Kamila Ajšmanová ukázala, proč patří v České Lípě mezi významné opory ligového družstva a z Jablonce si odvezla zlato za trojskok 11.75 m, stříbro za výšku 158 cm a stejný kov za skok daleký, kde skočila 514 cm.

Troškou do mlýna přispěli i muži. Ve velice kvalitní soutěži sprinterů vybojoval Petr Nejedlý stříbro v běhu na 60 m časem 7,12 s a čtvrtý byl v běhu na 200 m za 23,19 s. Bronz v kategorii juniorů přidal Patrik Stupka ve skoku o tyči. Osobní rekord 380 cm mu vynesl nejen krajskou medaili, ale i vyrovnaný halový oddílový rekord v této disciplíně. V běhu na 60 m překážek juniorů přidal Patrik čtvrté místo časem 9,57 s.

Další úspěchy se očekávají v mládežnických kategoriích, které na tento přebor postupně navazují.